Aspiracja Liderska

Aspiracja Liderska to świadomie zdefiniowany stan, poziom i rodzaj własnego przywództwa, czyli klarowny obraz tego, jakim Liderem chcemy być.

W swoim doradztwie dla liderów pomagam zdefiniować ten obszar i wybrać działania do realizacji własnego planu rozwoju.

W sesjach mentoringowych realizuję ten proces wspólnie z klientem w 6 krokach.

Kiedy zostajemy menedżerami bywa, że dostajemy program “1s time manager” i mamy szczęście dobrze zacząć. Często jednak uczymy się na błędach, obserwacjach, dobrych wzorcach ale i tych złych, pochodzących od przełożoncyh, którymi nigdy nie chcielibyśmy zostać.  Potem wchodzimy w organizowane przez HR programy rozwoju przywództwa. Jak mamy szczęście – idziemy zindywidualizowaną ścieżką rozwojową ze wsparciem coacha lub mentora i pracujemy nad wybranym wyzwaniem z życia biznesowego. Ale nigdy nie planujemy pomysłu na siebie jako lidera. Świadomie.

Nie warto tracić więcej czasu. Jeśli jesteś/ chcesz być świadomą/ym liderką/em, kreatorem swego życia – czas zbudować swoją aspirację liderską i ją planowo realizować.

Oto kluczowe kroki, które będziemy realizować w programie mentoringu:
1️⃣ Określisz, kim chcesz być jako lider. 💭🎯💭
Opiszesz to. Jak chcesz zarządzać sobą. Innymi ludźmi. Budować i prowadzić zespół. Pracować z talentami i pracownikami nieperformującymi. Jakie wartości sobą prezentować. Jakie głosić. Jak mówić. Jak wpływać. Gdzie stanąć na linii autentyczności a wymagań korporacyjnych.

2️⃣ Określisz, gdzie jesteś i kim jesteś dzisiaj.💁💁🏻‍♀️
Zbadamy Twoje ustawienia fabryczne (kwestionariusze stylów zachowania, myślenia, motywacji lub wartości, może talenty). Nazwiemy kluczowe wartości oraz Twoje WHY. Zbierzesz feedback 360. Rozpoznasz siebie. Zdefiniujemy lukę.

3️⃣ Zbudujemy plan Twego rozwoju na 1 rok i do 3 lat.📝
Zaplanujemy działania edukacyjne oraz te “w boju”. Nazwiemy doświadczenia, które musisz zdobyć w biznesie, aby nie być jedynie teoretykiem.

4️⃣ Zdiagnozujemy Twoich sabotażystów. 🧟‍♂️🧟‍♀️🦹🏻‍♀️🦹‍♂️🧛‍♀️🧛
Nazwiemy Twój wewnętrzny dialog, dlaczego “się nie da”. Określimy obiekcje. Przekonania. Lęki. Użyjemy reverse thinking, by opisać dokładnie najgorszy scenariusz lidera, którym nie chcesz zostać.

5️⃣ Wybierzemy wsparcie na tej drodze.👫🪢👫,
To może być Twój HR partner. Albo Power Partner. Będziemy omawiać postępy. Koniecznie przez pierwsze 3-6 miesięcy. Jak utrwalisz nawyki, będziesz już samodzielna/y! Sesje co 3-4 tygodnie.

6️⃣ Będziesz działać zgodnie z cyklem Kolba. I strategią Małych Kroków. 📶
Doświadczenie – Wnioski – Wiedza – Działanie. Planuj kolejne kroki. Modyfikuj i idź dalej.

Samemu trudno to zrealizować. Można iść na program ICAN, albo świetne programy INSEAD, choć to duże inwestycje. 💸Lub skorzystać z mojego wsparcia mentoringowego. To unikatowe spersonalizowane rozwiązanie. Chcesz być w czołówce – zapraszam!

Ważne, czy chcesz, aby się działo od przypadku, czy WYBIERASZ wziąć stery w swoje ręce.

Comments are closed.